"הורד"

בית ספר לאוריתמיה בהרדוף

שלום רב!
מכתב זה מיועד לאנשים המעוניינים לעבור טיפול באוריתמיה מרפאת.
אני עובד כאוריתמיסט מרפא. בדף זה אני מבקש להציג את עצמי, את האוריתמיה המרפאת ואת דרך העבודה וההתקשרות שאני מציע כתהליך מרפא, בתקווה שהצגת הדברים תביא למפגשים יותר אפקטיביים ולתהליך מרפא טוב וברור יותר.

מהי אוריתמיה מרפאת ?

אוריתמיה מרפאת הינה תראפיה בתנועה. האדם נע במרחב צורות גיאומטריות, ריתמוסים, מקצבים שונים ומעצב בידיו וזרועותיו מחוות של צלילי הדיבור המרכיבים את השפה המדוברת: תנועות ועיצורים.
השפה המדוברת הינה בעצם ביטוי לישותו הפנימית של האדם. כאשר האדם מדבר או מעצב את הדיבור עם כל ישותו, הוא חווה את נפשו שלו, לכך יש השפעה מרפאת.
האוריתמיה המרפאת יכולה לעזור לכל אדם בכל גיל במישורים הגופניים, נפשיים ורוחניים. ניתן למקד את הטיפול בבעיות רפואיות ספציפיות ולתמוך בקשיים בתהליכי התפתחות.
האוריתמיה המרפאת אינה יכולה לעזור במקרים אקוטיים או במצבים מסוכנים.
האוריתמיה מיועדת לטפל בבעיות הזקוקות לעבודה מתמשכת כדי ליצור תהליך של ריפוי. היא יכולה להיות משלימה לטיפולים קונבנציונאליים. תהליך הריפוי נעשה בהשגחה ובסמכות הרופא המטפל.

דרך העבודה

ברצוני לעזור לכל אדם אשר פונה אלי לעזרה. בתחילת התהליך הטיפולי אני עושה מאמץ להבין את הבעיה של האדם לעומקה ואחר-כך מציע לאדם את דרך הטיפול והעבודה הנדרשת ממנו.
מניסיוני, סוד ההצלחה של הטיפול מצוי בשיתוף הפעולה ביני לבין המטופל, אם הרצון שלי לרפא נפגש עם הרצון של האדם להירפא. האוריתמיה כתראפיה דורשת מן האדם לקחת אחריות גדולה יותר על תהליך הריפוי: לתרגל, להתמסר, להאמין.
צריך להבין: העבודה עם האוריתמיה המרפאת הינה כלקיחת תרופה. איכות התרגול, הזמן  והמאמץ שמשקיע האדם, הם עיקר התהליך המרפא. הוא מביא אלי את תוצאות התרגול ואז אני יכול לעבוד הלאה...
שלושת המפגשים הראשונים מוקדשים להיכרות משותפת בה אני שומע מן האדם אודות עצמו ומקשיב לבקשותיו. מתוך השיחה אני מנסה למצוא את התרגילים המתאימים.
אני מדריך ומלמד כיצד לתרגל וממשיך לבנות את התהליך מתוך השיחה המשותפת עם המטופל. אני ממליץ על 12 מפגשים לפחות, כדי לוודא שהעבודה נעשית נכון. על דבר זה יש להקפיד משום שתרגול לא נכון יכול גם לגרום נזק.
המפגשים מתקיימים אחת לשבוע או פעמיים בשבוע במקרה הצורך.
מומלץ לתרגל מידי יום בבית בין מפגש למפגש. לאחר 12 מפגשים אנו בודקים האם התהליך ענה לציפיות, השיג את המטרות, האם להמשיך בטיפול האוריתמי או להפסיקו.
בין המפגשים ניתן תמיד להשיגני טלפונית ולקבל עזרה במידת הצורך.
במקרה של ילדים ההתקשרות נעשית על ידי ההורים ואני עומד בקשר איתם, עם הגננות או המורים ועם הרופא.
במקרים של מחלות נפש שאינם מאפשרים התקשרות ישירה, נעשה הדבר עם המלווה, האחראי או המטפל.

ליצירת קשר:

נדב נחתומי
אוריתמיסט מרפא
קיבוץ הרדוף ד.נ. המוביל 17930
משרד: 04-9058508
נירה: 052-3498576
סילבי: 04-9059270